معرفی نویسندگان

با نویسندگان متخصص کانبان ناب ایران بیشتر آشنا شوید

null

مهندس یاسر کازرونی

یاسر کازرونی موسس سایت کانبان ناب ایران، بیست سالی است که در صنعت نرم‌افزار فعالیت می‌کند؛ او شانس این را داشته است تا از کدنویسی با زبان بیسیک فعالیتش را شروع کند و در این سال‌ها در پروژه‌های کوچک و بزرگی در چرخه‌ی تولید نرم‌افزار نقش داشته باشد. چند سالی است که با مفاهیم ناب و چابک آشنا شده است و پس از ترجمه و چاپ کتابی با موضوع اسکرام در سال 95، ترجمه‌ی کتاب‌ها و مطالب مرتبط با این حوزه‌ها را به طور جدی دنبال کرده است. او پس از مشارکت در پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار کتابخانه و آرشیو «آذرسا» در کتابخانه ملی ایران و مجلس شورای اسلامی و سیستم بانکداری جامع «لوتوس» در بانک پارسیان در نقش‌های توسعه‌دهنده و رهبر تیم‌های نرم‌افزاری تصمیم به تغییر مسیر شغلی خویش گرفت و با آشنایی که با مفاهیم و ابزارهای چابکی داشت به کمک شرکت‌های نرم افزاری و خدماتی روی آورد تا از طریق مشاوره خدمت بیشتری به کشورش کند. او سابقه‌ی تدریس در دانشگاه شمسی‌پور، موسسه سماتک و همچنین مشاوره در شرکت‌های بزرگی چون هواپیمایی ماهان، آسیاتک، رایانه خدمات امید و صباسل را در کارنامه خود دارد. او معتقد است: “با کاهش اتلاف منابع در زمینه‌های مختلف می‌توانیم آینده‌ بهتری را برای خود و فرزندانمان فراهم کنیم.”

null

مهندس حمید خاتمی

سید حمید خاتمی سردبیر سایت کانبان ناب ایران، دانش آموخته مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی است. حدود دوازده سال است که در تولید نرم‌افزار فعالیت می‌کند. او کارش را در حوزه تولید نرم افزار، با توسعه نرم‌افزار شروع کرد. در شرکت ماهر افزار مدیر فنی شد و انتقال داده‌های (Data Conversion) پرسنلی پتروشیمی مارون را انجام داد. انتقال داده‌های (Data Conversion) سیستم ارزیِ بانک پارسیان به Core Banking Lotus از جمله کارهایی بود که در کاسپین انجام داد. پس از مدتی استاد اسکرام شد و در بهبود فرایندهای تولید در شرکت کاسپین نقش داشت. او مربی چابک تیم‌های تولید شد تا با استفاده از تحول چابک، فرایندها و تیم‌های تولید را به سر منزل مقصود برساند. علاقه‌مندی او به روش‌های چابک باعث شد فعالیت خود را با ترجمه کتاب‌ها و مقالاتی در مورد کانبان ادامه دهد. او مدرک SAFe® ۵ Scrum Master را از شرکت Scaled Agile اخذ کرده است. به زبان‌های برنامه‌نویسی C#، Java، AngularJs مسلط است. او را با موضوعات مربوط به پایگاه داده، روش‌های چابک و شی‌گرایی می‌شناسند. حمید به عنوان توسعه‌دهنده ارشد جاوا و استاد اسکرام در شرکت کاسپین مشغول است، او در کانبان ناب ایران به عنوان مشاور و مترجم فعالیت می‌کند.

null

مهندس علیرضا قاقالو

علیرضا قاقالو دانش‌آموخته‌ی مهندسی نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد است. با برنامه‌نویسی به زبان‌ Java و تکنولوژی JavaEE کارش را شروع کرد. او تجربه‌ی کار حرفه‌ای در حوزه‌ی تحلیل و طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری در شرکت‌های بزرگی چون «پردازش‌گران سامان» متعلق به بانک سامان و «کاسپین» متعلق به بانک پارسیان را در رزومه‌ی کاری خود دارد. او تجربه تدریس اسکرام، کانبان، اسکرامبان و نیازمندی‌های نرم‌افزار چابک را در کارنامه خود ثبت کرده است. و در چند سال اخیر موفق به پیاده‌سازی روش‌های چابک از قبیل اسکرام، کانبان و اسکرامبان در شرکت‌های نرم‌افزاری شده است. ایشان در حال حاضر مشغول به ترجمه متون تخصصی در زمینه چابک است و مطالبی را در حوزه نیازمندی های نرم‌افزار چابک در وب سایت شخصی خود منتشر می‌کند و به عنوان مربی چابک به شرکت‌های نرم‌افزاری کمک می‌کند تا در مسیر چابکی قدم برداشته و چابک شوند.

null

مهندس مهدیه قدسی نژاد

مهدیه قدسی نژاد سردبیر سایت کانبان ناب ایران، کارشناس ارشد GIS از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی است. او سال‌ها با مسائل مختلف مربوط به سیستم‌های اطلاعاتی و نرم‌افزاری مبتنی بر مکان در سازمان‌های دولتی بزرگ سروکار داشته است. زمینه‌های تخصصی فعالیت ایشان بهبود فرایندهای توسعه و پشتیبانی نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، افزایش بهره‌وری فرایندهای کسب‌وکار به کمک مکانمند سازی و شناسایی و تعیین ملزومات سامانه‌های GeoBI در قالب خدمات مشاوره است. آشنایی با روش‌های چابک نقطه عطفی در زندگی حرفه‌ای اوست که موجب شده است انگیزه بالایی برای فعالیت هر چه بیشتر در این زمینه داشته باشد. وی هم‌اکنون دارای مدرک CSM و CSPO از موسسه Scrum Alliance و مدرک SDP از موسسه Scaled Agile است.

سوگل کرمانی

مهندس سوگل کرمانی

سوگل کرمانی تنها بیست سال دارد و جوان‌ترین عضو کانبان ناب ایران است. او دانشجوی ترم آخر کارشناسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب می‌باشد. بسیار به مطالعه و ترجمه متون تخصصی علاقه‌مند است و یکسالی است که روی موضوعات پیرامون چابکی کار می‌کند. ترجمه کتاب و مطالب پیرامون کانبان را در رزومه خود دارد. او می‌خواهد به زودی در زمینه‌ی چابک‌سازی تیم‌ها کار کند؛ البته یک تجربه‌ی کوتاه سه‌ماهه در این خصوص دارد.

null

مهندس علی مفخر

علی مفخر دانش آموخته مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی است. بیش از ده سال است که در صنعت نرم افزار فعالیت می کند. او کارش را در این حوزه با استقرار و پشتیبانی نرم افزار در پروژه های کوچک و بزرگی همچون سیستم جامع دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی، سیستم های ثبت نام و اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی و … شروع کرد. وی مدتی بعنوان کارشناس عملیات در یکی از شرکت های حوزه بازار سرمایه مشغول به کار بود. ایشان چند سالی است که با تفکر چابک آشنا شده و بدلیل علاقمندی هایش به تحول چابک پای در این عرصه گذاشته و مدارک CSM و CSPO را از موسسه Scrum Alliance اخذ کرده است. او سابقه تدریس دوره‌های اسکرام را در کارنامه خود دارد. علی هم‌اکنون بعنوان اسکرام مستر در یکی از شرکت‌های حوزه فین‌تک مشغول به فعالیت می‌باشد.

مهندس وحیده بانیگل

مهندس وحیده بانیگل

وحیده بانیگل دانش آموخته مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی و مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره‌وری در مقطع ارشد است. حدود 15 سال در صنعت نرم افزار فعالیت می‌کند. او کارش را در این صنعت با برنامه نویسی تحت وب در پروژه‌های سازمانی بیمارستانی (HIS) شروع کرد. پس از چند سالی با پروژه‌هایی در حوزه کارت هوشمند سوخت به حوزه تحلیل و طراحی سیستم روی آورد. با تغییر مسیر دانشگاهی به طور ویژه رویکرد خود را به سمت طراحی سیستم معطوف کرد و در گام بعدی به منظور راه اندازی ERP SAP در شرکت ماموت در پروژه IT Master Plan مشغول به کار شد. پس از آن به عنوان تحلیل گر ارشد و مدیریت تست نرم افزار Passenger Service System در ماهان ایر مشغول به کار شد. او سابقه تدریس در دانشگاه علم و فرهنگ را نیز در کارنامه خود دارد. او به حوزه اجایل و بکارگیری تکنیک های ناب در توسعه نرم افزار علاقمند است و مطالعات زیادی در حوزه چارچوب SAFe انجام داده و موفق به اخذ گواهینامه SAFe®  5 Scrum Master Scaled Agile شده است. در حال حاضر در ماهان ایر در بخش مرکز تعالی در راستای بهبود فرایند ها و ساختار های مرتبط با واحد فناوری اطلاعات با بکارگیری رویکرد چابک فعالیت می کند.

مهندس زیبا حاج زینلی

مهندس زیبا حاج زینلی

زیبا حاج زینلی دانشجوی رشته MBA و فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار، حدود چهارده سال است که در حوزه فناوری اطلاعات و مدیریت تولید و توسعه نرم افزار در صنعت بانکی و پرداخت فعالیت می کند. از فعالیت های ایشان در حوزه تحلیل، طراحی و پیاده سازی می توان به سوییچ ها و زیر سوییچ های بانکی و پرداخت، برنامه های دستگاه های بانکی و پرداخت و هم چنین مانیتورینگ های مربوطه اشاره کرد. ایشان آشنایی کامل به پروتکل های بانکی پرداخت و قوانین وضع شده از طرف بانک مرکزی و شاپرک دارند. ایشان هم چنین سابقه راه اندازی یک استارت آپ در حوزه مدیریت اسناد در بلاک چین را دارا می باشند. از دیگر فعالیت های ایشان مشاوره در خصوص راه اندازی و بهبود اپلیکیشن های موبایلی به شرکت های بانکی و پرداخت و هم چنین Third party هاست. اکنون در شرکت صنعت میوه کورش زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ مدیریت پروژه متمرکز را بر عهده دارند.

آرمان کامران

دکتر آرمان کامران

آرمان کامران دانش آموخته مهندسی سخت افزار از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد و دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه فینیکس و نیز فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار از دانشگاه هارتفورد در آمریکا می باشد و در حال حاضر سرگرم سومین کارشناسی ارشدش در کاربرد داده های کلان در هوش تجاری در دانشکده اروپایی تجارت در بارسلونای اسپانیا است.

آرمان همچنین دارای مدرک معماری نرم افزارهای ابری مبتنی بر فن آوری های آمازون و مایکروسافت آژور و نیز گوگل است.

او بیش از 20 سال تجربه کار حرفه ای در آمریکای شمالی در پروژه های سازمان های فورچون 500 در صنعت مالی و مخابرات و خدمات درمانی دارد و ترکیبی از سه محور فن آوری و فرایند و دانش تجاری را در فعالیت حرفه ای خود بکار گرفته.

آرمان جزو اولین استاد های اسکرام دارای مدرک CSM از Scrum Alliance در کانادا از سال 2006 است و از آن موقع تا امروز به ترویج و مربی گری و توسعه و تحول دانش چابک و اجرای آن در سازمان های بزرگ سرگرم بوده و بنیانگزار این تحول در چند سازمان بزرگ بین المللی از جمله چند بانک طراز اول کاناداست. او همچنین چابک مقیاس پذیر را برای بخش های دولتی و خصوصی طراحی و اجرا و آموزش داده است.

او دارای مدرک مربی گری چابک ICP-ACP از International Consortium for Agile (IC Agile) و نیز مدرک مربی گری و مجوز آموزش سیف پنج SAFe 5 SPC (SAFe Program Consultant) از Scaled Agile Inc و مدرک TKP (Team Kanban Practitioner) از Kanban University و مدرک مربی گری و اجرای Scrum@Scale از Scrum Alliance و مدرک مالک محصول اسکرام CSPO از Scrum Alliance می باشد. به منظور بالابردن توان اجرایی در راهبری پروژه های مالی و ایجاد پل ارتباط بین تیم برنامه نویس و واحد های تجاری سازمانی در بانک ها و موسسات مالی اقدام به گرفتن مدارک مالی CFA (Chartered Financial Analyst) و FRM (Financial Risk Manager) کرد.

آرمان جزو بنیانگزارن چند شرکت خدمات نرم افزاری هوش مصنوعی و نیز تحول مدیریت چابک و تولید محصول به روش چابک است که در آمریکا – سیلیکون ولی – و در کانادا و در اسکاتلند فعال هستند.

او علاقه زیادی به تولید محتوا در جهت ترویج و انشتار دانش و منش چابک و کاربرد آن در تولید نرم افزاری های ابری خصوصا در زمینه هوش مصنوعی دارد و مقالات متعددی از او در نشریات بین المللی در این زمینه منتشر شده اند.

مهندسی علی محمدی

مهندس علی محمدی

علی محمدی مدیر فنی سایت کانبان ناب ایران، 23 سال دارد. او دارای مدرک کاردانی برق صنعتی بوده و پس از انصراف از کارشناسی برق-قدرت، در مقطع کارشناسی نرم‌افزار دانشکده فنی‌و‌حرفه‌ای شهید شمسی‌پور تهران مشغول به تحصیل است. او در زمینه برنامه‌نویسی اندروید (جاوا) فعالیت داشته و روی مباحث مربوط به توسعه و امنیت وب تمرکز دارد. همکاری با استارتاپ‌های بهین تارا، گروه IT مرکز شهر به عنوان هم‌بنیانگذار و توسعه‌دهنده، هلدینگ کافل به عنوان کارآموز، توسعه‌دهنده و مدیر IT را در سابقه کاری خود دارد. ایشان هم‌اکنون در استارتاپ بیسموت به عنوان هم‌بنیانگذار و مدیر فنی، و در تیم کانبان ناب ایران به عنوان مدیر فنی مشغول به کار است.
هوش مصنوعی، تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده فول‌استک، مباحث امنیت سایبری، مدیریت و رویاپردازی از علاقه‌مندی‌های اصلی اوست.