مقالات

دانلود فایل مقاله ها

به‌کارگیری کانبان برای احیای پروژه‌های در حال شکست


این مقاله مطالعه‌ای موردی در خصوص یک پروژه در حال شکست است که به‌واسطه رویکرد چابک و به‌کارگیری اصول کانبان و سیستم کششی با چالش‌های تیم توسعه و مشتری مواجه شده است و ضمن توضیح مشکلات و بررسی علل آن، با به‌کارگیری سیستم کششی کانبان و برخی اصول چابک راهکار متناسب را توضیح می‌دهد.

مقاله «به‌کارگیری کانبان برای احیای پروژه‌های در حال شکست» هم اکنون توسط تیم کانیان ناب ایران به فارسی ترجمه شده و در سه بخش در سایت منتشر شده است اما برای راحتی مخاطبان گرامی، به صورت فایل PDF کامل در دسترس قرار گرفته است.

صف، دشمن حقیقی جریان


در حین به‌کارگیری روش کانبان به‌احتمال‌زیاد با صحنه تشکیل شدن صف یا صف‌هایی از کارها و وظیفه‌ها روبه‌رو شده‌اید. پاول دولمن-دارال(Paul Dolman-Darrall) در مقاله «صف، دشمن حقیقی جریان» با مثال‌هایی کاملاً کاربردی و روزمره شرح داده است که چرا صف، دشمن جریان کار محسوب می‌شود. او سعی کرده است زنگ خطری را به صدا درآورد تا توجه ما را به منشأ برخی مشکلات در توسعه نرم‌افزار چابک جلب کند. شاید با خواندن این مقاله، ازاین‌پس حس متفاوتی نسبت به تمام صف‌های اطرافتان داشته باشید.
مقاله «صف، دشمن حقیق جریان» هم اکنون توسط تیم کانیان ناب ایران به فارسی ترجمه شده و در سه بخش در سایت منتشر شده است اما برای راحتی مخاطبان گرامی، به صورت فایل PDF کامل در دسترس قرار گرفته است.

راهنمای کانبان برای تیم‌های اسکرام


ما در تیم کانبان ناب ایران، در تابستان 98 مقاله‌ی «راهنمای کانبان برای تیم‌های اسکرام» را برای ترجمه انتخاب کردیم. با توجه به نکات ارزشمندی که در این مقاله جهت استفاده از کانبان برای بهبود جریان در تیم‌های اسکرام ارائه شده است تصمیم گرفتیم که آن را برای اولین بار در سایت leankanban.ir منتشر کنیم. لازم به ذکر است ویرایش این مقاله مربوط به سال 2018 است که اخیرا توسط Scrum.org بروزرسانی شده است.
این مقاله جنبه‌ی تخصصی دارد و خواننده بایستی حتما با اصول اسکرام آشنا باشد. همچنین برای حفظ ساختار و پایبندی به متن اصلی مقاله مجبور شدیم که ترجمه‌ی عامیانه که در فضای بلاگ مرسوم است را نادیده بگیریم و ترجمه‌ی تحت الفظی را با بکارگیری بهترین واژه‌های معادل انجام دهیم و منتشر نماییم.
هم اکنون این مقاله در سه بخش در سایت منتشر شده است اما برای راحتی مخاطبان گرامی، به صورت فایل PDF کامل در دسترس قرار گرفته است.